ÇEVİRİ SEKTÖRÜ TOPLANIYOR


Çeviri İşletmeleri Derneği düzenli toplantılarla Türk çeviri sektörünün temsilcilerini bir araya getiriyor. Her yıl Temmuz ayında yeni bir çalışma takvimi başlatan ÇİD, o yılın ilk genel toplantısını Ekim ayında düzenliyor. Takip eden yılın Haziran ayına kadar süren çalışma takvimi boyunca İstanbul ve Ankara’da 8 kadar toplantı tertip ediliyor. Düzenlenen toplantılarda Çeviri İşletmeleri Derneği’nin, ülkemizde faaliyet gösteren çeviri işletmelerinin keyifle bir araya geldiği bir çatı kuruluşu olduğu net olarak gözlemleniyor.

ÇİD üyeleri ile birlikte ÇİD İş Ortakları, çeviri akademisyenleri, çevirmenler ve üye olmayan çeviri işletmelerinin temsilcilerine de açık olarak düzenlenen genel toplantıların temel amacı çeviri sektörünün ilerlemesine katkı sağlayacak plan ve projelerin tartışılması, oluşturulması ve uygulamaya konması...

ÇİD, Türk Çeviri Sektörünün Ulusal Markası

EUATC Üyeliği doğrultusunda Avrupa ülkelerindeki çeviri sektörlerinin de çalışma ortağı haline gelen ÇİD, bu sayede üyelerine bir başka hizmeti sunuyor. Çeviri alanında Avrupa ülkelerindeki çatı kurumlara üye olan çeviri işletmeleri de böylece Türkiye’de ÇİD’i ve ÇİD üyelerini tanıyor.

Ülkemizin her köşesinden çeviri işletmelerinin iştirak ettiği toplantılarımızda yer verdiğimiz eğitici seminer ve sunumlar, hepimize önemli katkılar yapıyor.

ÇİD, Bir Çeviri İşletmeleri Okulu

Toplantılarımız 2 bölümden oluşuyor. Yapılan gündem akışı içinde sektörümüzle ilgili çalışmaların konu edildiği birinci bölümden sonra, yarım saatlik bir ara veriliyor ve ardından başlanan ikinci bölümde “Yönetici Okulu” adlı işletme eğitim programımız başlıyor.

Tüm çeviri sektörüne açık olarak düzenlenen “Yöneticilik Okulu” programında üyelerimizin işletmecilik bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkıda bulunacak sunum, seminer ve atölye çalışması gibi etkinliklere yer veriliyor. İşletme yönetimi sırasında karşılaşılan çeşitli olayların gündeme alındığı ve “Vaka Analizi’ formatında düzenlenen Yöneticilik Okulu’nda olayların analizi hukuk, işletme, finansman ve pazarlama gibi dallarda akademi ve sektör uzmanlarının iştiraki eşliğinde yapılıyor. Toplantıda bulunanların ücretsiz olarak katılabildiği Yöneticilik Okulu oturumunda tartışılacak konular üyelerin önerisiyle belirleniyor.

Toplantımız yemeklidir

Toplantılarımız her zaman akşam vaktine denk düştüğü için yemekli olarak tertip ediliyor. Web sitemiz üzerinden yapılacak kayıt işlemiyle birlikte yemek ücreti de ödenebiliyor. KDV dâhil olarak ilan edilen yemek ücretinin faturası ÇİD İktisadi İşletmesi tarafından ilgili katılımcının firmasına düzenleniyor.

Bu sayfanın sağında yer alan “Yapılacak Toplantılar” bölümünden toplantı kaydı oluşturabilir, yemek ücretini kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Taksim’e çok farklı ulaşım olanağı bulunmasına karşın, ulaşım için otomobili tercih edenler dilerse aracını otelin çok yakınında bulunan Ciner Holding Binası/Martı Otel altındaki kat otoparkına bırakabiliyor. Otopark ücreti süreye bağlı olmakla birlikte toplantı süresi boyunca yaklaşık 23 TL tutuyor.

Toplantı Yeri

POINT HOTEL - TAKSİM
Topçu Cad. No 2 Taksim