Sektör Ortaklarımız

Çeviri Derneği >>

GALA >>

Çeviri sektöründe hizmet kalitesini ilerletmek, ülkemizdeki çeviri işletmelerinin hizmet standartlarını uluslararası pazarlarda rekabet edebilir düzeye yükseltmek, mesleki değerlerin yerleşmesi ve güçlenmesi için etkin rol oynayarak çeviri işletmeleri arasındaki iletişimi geliştirmek hedefleriyle çalışan Çeviri İşletmeleri Derneği bu amaçlarına ulaşmak için yerel ve uluslararası çeviri çevrelerinde etik değer ve uygulamalarıyla takdir toplayan kurumlarla işbirliği ve etkinlik ortaklıkları yapmaktadır.

Üyelerin mesleki beceri ve bilgi düzeylerinin geliştirilmesi, tüm dünyadan iletişim kanallarının zenginleştirilmesi ve ticari başarılarına katkı sağlama amacını taşıyan Sektör Ortaklığı girişimlerimiz sektörümüzde dünyanın köklü kurumlarıyla kurduğumuz birlikteliklerle zemin bulmuştur.

Tüm dünyada çeviri alanında katkı sağlayıcı ve mesleki etiği geliştirici faaliyetleriyle öne çıkan kurumlarla ortaklıklarımız ve işbirliği çabalarımız güçlenerek sürecektir.

Çeviri İşletmeleri Derneği olarak, sektörümüzün gelişmesi yönünde aynı değerleri paylaştığımız ve sektöre olumlu katkılarını izlediğimiz bu kurumları destekliyor, kendileriyle birlikte hareket etmekten kıvanç duyuyoruz.

Alternate Text