Yönetim Kurulu

Rafet Saltık


Rafet Saltık - Başkan

1982 yılında serbest bir çevirmen olarak çeviri yapmaya başlayan Rafet Saltık, ticaret hayatına 1988 yılında Fatih'te kurduğu tercüme bürosuyla başladı. 1989-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak da hizmet veren Saltık hukuk çevirileri ile kreatif çeviriler konusunda uzmanlaştı. Rafet Saltık, üye işletmelerimizden Referans Çeviri Hizmetleri Ltd.'in genel müdürü olarak görev yapıyor.

Talat Yazıcı


Talat Yazıcı - Başkan Yardımcısı

Atque ducimus velit, earum quidem, iusto dolorem. Ex ipsam totam quas blanditiis, pariatur maxime ipsa iste, doloremque neque doloribus, error. Corrupti, tenetur.

Rüya Kanık


Rüya Kanık - Başkan Yardımcısı

Rüya Kanık, Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun oldu. 1997 yılında kurulan NR Çeviri Hizmetleri’nin kurucu ortağıdır. Yeminli tercüman olan Rüya Kanık aynı zamanda Çeviri İşletmeleri Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Senem Kobya


Senem Kobya - Üye

Senem Kobya, 1999 yılında başladığı çevirmenlik mesleğinde Almanca/İngilizce/Türkçe yeminli çevirmen, çeviri editörü, yerelleştirme uzmanı veya proje sorumlusu olarak görev almıştır. 2002 yılında kendi şirketini kurmuş ve o günden beri ÇİD üye işletmelerinden Dijital Tercüme Ltd. 'nin CEO'su olarak çalışmaktadır. Çeviri Blog, Çeviri Yarışması ve Çeviri Kitabı projelerini yürütmektedir. Çeviri İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak derneğin, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden sorumludur.

Samet Kürşat Özel


Samet Kürşat Özel - Sayman

iemlaüyiemlaü

Mete Özel


Mete Özel - Genel Sekreter

ieylamükiylemakü

Cihan Başarır


Cihan Başarır - Üye

ieaüieaüieaüi

Uğur Mutlu


Uğur Mutlu - Üye

ieaüieaüieaüa